Gospa Jesen je ena izmed štirih sestra, ki v naše kraje prinese krajše in hladnejše dneve, naravo pa obarva v najrazličnejše barve. V skupini Balončki smo jesen doživljali na najrazličnejše načine in s tem pridobivali nove izkušnje in znanja.

Izdelali smo škratka, ki z nami raziskuje naravo. V gozdu smo iskali različne naravne »zaklade«, ki nam jih ponuja narava in si izdelali krone iz jesenskega listja. Škratku smo iz vej zgradili hišico, nabrali pa smo tudi polno košaro divjega kostanja. Škratek je otrokom pustil pismo in jih prosil, naj v vrtec prinesejo različne stvari, ki jih lahko najdemo v jeseni. Otroci so se zelo potrudili in prinesli veliko stvari, od buč, korenja, koruze, jabolk, kostanja, jesenskega listja, … Vse te stvari smo postavili v naš naravoslovni kotiček, v katerem so otroci lahko raziskovali z lupami, si stvari ogledovali, jih shranjevali v posodicah in si jih ogledovali. Poslušali smo zgodbo Kako je ježek našel prijatelje, preko senčnega gledališča. Ustvarjali smo na to temo. Izdelovali smo ježke iz naravnih materialov in slanega testa ter izdelali jabolka, ki so kasneje krasila razstavo Topliškega jabolka.