V četrtek, 10. 2. 2022, smo se skupina Balončki podali na naš zimski pohod. Toplo smo se oblekli, si nadeli odsevne jopiče in pogumno zakorakali v sončni dan. S sabo smo vzeli zemljevid Dolenjskih Toplic, na katerem je bila začrtana pot našega pohoda, z nalogami, s katerimi smo utrjevali poznavanje naših čutil.. Naša pot se je pričela na igrišču, kjer je bila prva naloga, da s tipom naših rok poskrbimo, da se ves čas držimo za roke. Nadaljevali smo pot do Meniške vasi, kjer smo dobro napeli ušesa in poslušali kaj vse lahko slišimo v naravi. Prišli smo na makadamsko pot, kjer je naše čutilo za vid lahko opazovalo stvari, ki jih vidimo v daljavi, naša usta pa so se okrepčala ob malici iz nahrbtnika vzgojiteljic. Malo smo se odpočili, potem pa pot nadaljevali do našega vrtca. V gozdu, ki je v bližini vrtca, smo naš vonj uporabili, da smo ugotovili, ali že diši po dobrem kosilu. Utrujeni a ponosni od prehojene poti smo si zaploskali in prejeli medaljo za pohodnika.