Nekega jutra nas je v igralnici pričakalo čarobno vzdušje. Vrtela se je čarobna glasba in vsepovsod po igralnici so bili raztreseni gumbi. Na eni od miz so bili razstavljeni različni pripomočki za prosto igro z gumbi, na drugi pa različni mali inštrumenti. Otroci so se lahko prosto igrali z gumbi, jih vozili z avtomobili, spuščali po tulcih, nabirali v različne posode …

» Ujtata je to pripravil, « so povedali otroci.

To pa ni bilo edino presenečenje, ki nam ga je pripravil Ujtata. Čarovnik Ujtata nam je na jasi skril tudi zaklad. S pomočjo namigov smo ga našli. Zaklad je vseboval papirnate gumbe in nalepke. Gumbe so otroci doma okrasili in z njimi smo igralnico spremenili v Gumbkovo deželo, kot nam je naročil čarovnik Ujtata. Velikokrat je Ujtata v naši igralnici pozabil tudi svoj pisan dežnik. Ko je prišel po svoj dežnik, pa nam je vedno pustil še sporočilo.

Poleg čarovnika Ujtata nas je obiskala tudi branjevka. Z gumbi smo si od nje kupili sadje. Zapeli smo ji tudi pesmico o nagajivem gumbu in jo povabili, da nas še kdaj obišče.

Nina Nose, vzgojiteljica