V tednu mobilnosti, ki je pod sloganom »Živi zdravo, potuj trajnostno« potekal od 16. 9. do 22. 9. 2021, smo v vrtcu Gumbek izvajali različne dejavnosti v povezavi s trajnostno mobilnostjo. Pogovarjali smo se o vrstah prometa, prometni varnosti in vplivu izpušnih plinov na okolje.

V sredo, 22. 9. 2021, smo izvedli Dan brez avtomobila. Ta dan je bilo parkirišče ob vrtcu zaprto, saj so se na njem odvijale različne gibalne dejavnosti za otroke. Otroci so se s poganjalčki in kolesi vozili po prometnem poligonu, risali s kredami, se igrali gibalne in rajalne igre ter svoje gibalne spretnosti preizkušali pri hoji s hoduljami, skokom z mesta ter na gibalnem poligonu. Dogajanje smo popestrili z glasbo, ob kateri smo lahko zaplesali.

Razveselili smo se tudi obiska župana, ki je vrtčevskim otrokom ob tej priložnosti predal dve kolesi, pet poganjalčkov ter deset kolesarskih čelad.

Nastja Bobnar, vzgojiteljica