V vrtcu Gumbek smo v petek, 23. 9. 2022, obeležili praznik Dan slovenskega športa, ki je bil posvečen zavedanju pomembnosti telesne dejavnosti za zdravo in polno življenje. Na ravni vseh skupin smo izvedli športno dopoldne. Otroci prvega starostnega obdobja so se igrali z napihnjenimi baloni in žogami, lovili milne mehurčke, se vozili s poganjalčki in se spuščali po toboganu. Odšli so tudi na sprehod, kjer so opazovali otroke drugih skupin, kako aktivno sodelujejo pri načrtovanih dejavnostih. Otroci iz starejših skupin so se pomerili v skoku v daljino, teku na 60 m, metu vorteksa, zadevanju žoge v tarčo z zvončkom, hoji na ravnotežnostnih želvah in drugih zabavnih športnih postajah.

Športno dopoldne smo prepletli z dejavnostmi Malega sončka ter projektoma Simbioza Giba in Sobivanje-Varno v vrtec in šolo. Cilji, ki smo jim sledili, so bili doseženi, saj smo spodbujali gibalne aktivnosti otrok na prostem ter se spoznali in usvajali osnovne prvine različnih športnih zvrsti in tako s svojo telesno dejavnostjo izrazili svoj odnos do športnega udejstvovanja, ki ima številne pozitivne učinke: krepi zdravje, vzgaja ter spodbuja pozitivne vrednote in povezuje.

Silva Perko, vzgojiteljica

Dostopnost