Otroke smo pred pričetkom dejavnosti Malih umetnikov motivirale z ogledom lutkovne predstave strokovnih delavk Zajček Hopek išče pomlad. Nadaljevali smo z raznimi glasbeno- didaktičnimi igrami (Kdo tako lepo igra?, Vremenar, Od kod prihaja zvok, Ptički v gnezda, Kdo mijavka,…) ter igranju na instrumente ob deklamacijah. Skupini s predšolskimi otroki sta dejavnosti Malih umetnikov povezali še z glasbeno in angleško urico. Prepevali so pesem Metuljček Cekinček in spoznali angleško pesem Butterfly.

Vse skupine v vrtcu smo izdelovale pomladno dekoracijo. Vsaka skupina je izdelovala poljubne pomladne motive. Nekaj skupin je izdelalo ptičke drugi so oblačke in sončke z mavricami, nekateri pa so naredili različne rožice in venčke. Pri ustvarjanju smo se posluževali različnih tehnik: barvanje, odtiskovanje, rezanje, lepljenje… Otroci so ob dejavnostih bili ustvarjali in pri dejavnostih uživali. Otroški pomladni izdelki že krasijo prostore vrtca.

Mateja Bevc, vzgojiteljica