V februarju smo se posvetili temi Prijateljstvo. Poigrali smo se različne socialne igre ter igre povezovanja, kjer so otroci delali v paru in v manjših skupinah. Pogovarjali smo se o lepih lastnostih prijateljev in na temo prijateljstva skupaj ustvarili plakat na katerega smo nalepili otroške risbe prijateljev ter dopisali lastnosti prijateljev. Na temo prijateljstva smo poslušali pesmice in peli pesmico Gradimo prijateljstvo. Naslednji teden smo se posvetili pustu. Ustvarjali smo pustne maske, klobuke in pustno dekoracijo. Peli in plesali smo na pustno glasbo. Udeležili smo se pustne povorke skozi Dolenjske Toplice. Pred Kulturnim centrom v Dolenjskih Toplicah smo zarajali z drugimi maškarami. Nato smo prešli k temi živali. Otroci so živali razvrščali v drevesni diagram po različnih kriterijih, ki smo naredili s piktogrami.  Bolj podrobno smo spoznali domače in gozdne živali. Otroci so se poigrali igro kmetija in gozdne živali. Z njimi so se poigrali na slami in v kinetičnem pesku. Sledila je tema Barve. Otroci so si ogledali čarovniški trik, kjer so se v plastenke z vodo pričarale barve. Otroci so spoznali barve mavrice. Ustvarjali so z barvo peno, izdelovali mavrico na didaktičnem listu, barvali z barvicami po navodilih, ustvarjali z barvnim plastelinom. Otrokom so bile dejavnosti zanimive. V njih so aktivno sodelovali. V sklopu projekta Mali sonček smo izvedli zimski pohod. Odšli smo do gozdne jase, si ogledali čistilno napravo in odšli do Polja proti Meniški vasi. Na poti smo si ogledali različne živali: osle, koze, zajčke, jelene, srne… Tam smo naredili krajši odmor, se pogostili s slanimi krekerji in popili medeni čaj. V vrtec smo se vrnili skozi Meniško vas. Dan nam je ostal v lepem spominu. 

Zapisala Mateja Bevc