Kaj hitro smo ugotovili, da se otroci zelo radi gibajo na svežem zraku in se ob gibanju najbolj sprostijo.  V uvajalnem obdobju smo kar veliko časa preživeli zunaj, na otroškem igrišču ali na sprehodu v okolici vrtca in po gozdu. V septembru smo imeli kar nekaj gibalnih dejavnosti. Kar hitro smo se začeli uriti v hoji ob bibi. Najmlajše pa smo peljale v vozičku.

Kadar nam je vreme ponagajalo, smo odšli na teraso, kjer so se otroci vozili s poganjalčki, se gugali, igrali z žogami ali opazovali in lovili milne mehurčke.

V igralnici se otroci najraje igrajo z žogami ali spuščajo po toboganu. Vedno večkrat pa zapojemo in zaplešemo. V hoji ob bibi smo postali že skoraj mojstri zato se poskušamo vsak dan odpraviti na sprehod v okolici vrtca. Nadihamo se svežega zraka in se razmigamo.