Igro Beli zajček smo v letošnjem vrtčevskem letu izvedli že drugič. Tokrat je potekala od 15. 3. do 26. 3. 2021. V tem času smo strokovne delavke še bolj spodbujale otroke in starše, da v vrtec pridejo na trajnosten način. Igro smo prilagodili tudi mlajšim otrokom. Pri najmlajših je bil cilj dosežen, če so uspeli do vrtca prehoditi vsaj del poti in v igralnico zakorakali sami. Zgodbo o Belem zajčku smo otrokom prikazali s pomočjo kamišibaja, aplikati, demonstracijo igrač … Tekom tega časa smo v vrtcu izvajali veliko dejavnosti v povezavi s trajnostno mobilnostjo. Otrokom je bilo ponujenih veliko gibalnih dejavnosti: žoge, igre s športnimi rekviziti (klančine, blazine, tunel …), sprehodi v naravo, vožnja s poganjalci, skiroji, izdelovanje lutk, ples in rajalne igre na temo zajčka. Preko igre in opazovanja smo spoznavali promet, prometne znake, razvrščali prevozna sredstva, ustvarjali na temo promet, poslušali uganke in pesmice, izdelovali namizne igre, sestavljali puzzle, se igrali s prevoznimi sredstvi ter sestavljali proge. Starejši otroci pa so se v spremstvu policistke spoznavali varno udeležbo pešcev v prometu.

Naši zajčki so ob koncu igre postali čistejši, čisti. Za čistejše kožuščke so zaslužni vsi: otroci, strokovne delavke, starši in stari starši. Posebna pohvala pa gre otrokom, ki so ob spremstvu staršev prišli v vrtec peš, se pripeljali s skirojem, kolesom. Upamo, da bodo otroci v spremstvu staršev tudi v prihodnje v vrtec prihajali na trajnosten način.

Nekaj utrinkov si lahko ogledate v fotogaleriji.

Vzgojiteljica Mateja Bevc