V četrtek, 12. 5. 2022, smo se odpravili na zaključni izlet v Kekčevo deželo.  V Kranjski Gori je po nas prišel Bedanc bus, ki nas je po skrivni poti odpeljal do Kekčeve dežele. Pot nas je najprej vodila do Bedančeve koče, kjer smo zaslišali njegovo smrčanje, zato smo si čisto tiho ogledali njegovo kočo in okolico. Da ga ne bi prebudili, smo se odpravili naprej proti Brincljevi koči, kjer pa smo se srečali z Bedancem. Nekateri smo se ga kar malo bali, drugi pa smo ga z oponašanjem skovikanja sove tako prestrašili, da je zbežal v gozd. Brincelj nas je nato povabil na ogled svoje koče v katero smo vstopili po nekakšnem mostu ter se spustili po toboganu navzdol. Odhiteli smo naprej poiskat Kekca, ki nas je po skrivnem rovu odpeljal do svoje koče, tam pa nam je zaupal posebno skrivnost. Ob prepevanju Kekčeve pesmi smo se sprehodili še do tete Pehte, ki nas je prav lepo sprejela. Pripravila nam je kruh za koražjo in čaj iz zelišč, mi pa smo se nasmejali hudomušnim pesmicah, ki jih je Kekec prepeval teti Pehti. Korajžno smo se odpravili naprej po gozdni poti do Bedanc busa, ki nas je odpeljal nazaj. Po kosilu nas je čakala še vožnja nazaj, komaj smo čakali, da o vseh doživetjih povemo še svojim družinam.

Bilo je res pravljično dopoldne, ki nam bo vsem ostalo v lepem spominu.

Nastja Bobnar, vzgojiteljica