Jabolka smo raziskovali z vsemi svojimi čutili ( vid, vonj, okus, tip, sluh). Poizkusili smo različne vrste jabolk. Jabolka smo  razvrščali  po barvi, velikosti in jih tehtali. Na temo jabolk smo izpeljali različne dejavnosti, jih šteli, poslušali deklamacije, pravljice, ogledali smo si razstavo Topliško jabolko, ustvarjali. Iz jabolk smo pripravili sladki jabolčni prigrizek in jabolčni zavitek.

Pri pripravi jabolčnega zavitka so sodelovali vsi otroci. Nekateri so lupili, ribali jabolka. Vsak se je preizkusil pri valjanju testa. Skupaj smo testo tudi razvlekli. Vsak otrok je po testu posul malo jabolk, sladkorja in drobtin. Dodali smo še cimet in maslo. S skupnimi močmi nam je zavitek uspelo zaviti in ga naložiti na pekač. Polovica otrok je zavitek nesla peči v kuhinjo, druga polovica ga je šla iskat. Po kosilu je vsak otrok dobili en kos našega jabolčnega zavitka. Otroci so bili navdušeni nad okusom ob enem pa ponosni, da so sami pripravili jabolčni zavitek.

Zapisala VPO-pomočnica vzgojiteljice Katja Šenica