Polžki smo v tednu praznika Topliško jabolko spoznavali vse v povezavi z jabolki. Ogledali smo si sadovnjak, poskusili različne vrste jabolk, izdelovali trganko z motivom jablane in naredili tudi jabolčni čips. Narezane krhlje jabolk so otroci položili na napravo za sušenje jabolk. Nato so napravo za sušenje jabolk priklopili in nato čakali kdaj bodo krhlji dovolj posušeni.  Po nekaj urah smo napravo ugasnili in krhlje zložili v manjšo posodo. Vsak od otrok je poskusil posušene krhlje jabolk – jabolčni čips. Jabolčni čips je bil zelo sladek, zato so ga otroci z navdušenjem pojedli vsega.  V tem tednu sva s pomočnico vzgojiteljice otrokom s pomočjo lutk zaigrali predstavo z naslovom Kako je ježek našel prijatelja. V njem je eden od glavnih motivov tudi veliko rdeče jabolko. Otroci so predstavi z veseljem prisluhnili. Izdelali smo tudi lepljenko ježka in jabolka z odtiskovanjem. Izdelke smo nato razobesili na pano. Najbolj pa je bila otrokom všeč deklamacija Jabolko. Deklamacijo smo veliko ponavljali na sprehodu, v jutranjem krogu in tudi med samo igro. Deklamacijo smo podkrepili tudi z gibi. Deklamacija pa gre pa takole:

JABOLKO

JABOLKO RDEČE, HEJ!
KJE SI ZRASLO, MI POVEJ?
TAM, NA JABLANI KOŠATI,
BOŽAL ME JE SONČEK ZLATI.
ZDAJ SEM TU – POGLEJ,
HITRO UMIJ ME IN POJEJ!

Zapisala Nina Nose