V mesecu januarju smo začeli s sklopom Jej zdravo za počutje pravo, kjer smo velik poudarek namenili zdravi prehrani. Začeli smo z anketo otrok, katero je njihovo najljubše sadje in zelenjava in kaj najraje jedo doma za zajtrk, kosilo in večerjo. Nato smo v skupini naredili stolpčni diagram in ugotovili, da sta v naši skupini najbolj priljubljeno sadje jabolka in najbolj priljubljena zelenjava korenček. Anketo s podobnimi vprašanji smo nato posredovali še staršem in jih zaprosili za recepte jedi, ki jih njihovi otroci doma najraje jedo. Tiste recepte, ki so bili otrokom všeč, smo posredovali v kuhinjo in v mesecu februarju nam je kuhinja za cel vrtec in šolo pripravila šmoren z brusnicami. Bili smo zelo veseli in ponosni, ko smo za zajtrk jedli predlagano jed naše skupine. Sklop smo nadaljevali z lutkovno predstavo v izvedbi vzgojiteljic skupine Sadni prepir. V naslednjih dneh so tudi otroci uživali v igri z lutkami. V skupini smo pripravili sadna nabodala, pomarančni sok, namaza iz avokada in sirni namaz s papriko. Vzporedno s temo o zdravi prehrani smo se v skupini v sklopu prednostne naloge, Gradim pozitiven odnos do ljudi in narave pogovarjali in spoznavali različne živali, ki so jih predlagali otroci, njihove značajsko-vedenjske poteze in s čim se prehranjujejo. Ob koncu sklopa smo spoznali še jogo. Preko lutkovne igre, gledanja knjig o jogi in pogovora smo spoznali različne položaje joge. Otroci so bili nad izvajanjem vaj navdušeni. V igralnici smo postavili joga kotiček, kjer se lahko čez dan razgibajo in izvajajo različne vaje. Pri angleških uricah smo spoznali besede za različno sadje, zelenjavo, sladice in napitke. Igrali smo se Bingo in tako utrjevali angleške besede. V angleškem jeziku smo poslušali zgodbico Zelo lačna gosenica (The Very Hungry Caterpillar). V prihodnjih tednih bomo skupaj s skupino Zlate ribice poskusili zaigrati dramatizacijo zgodbice v angleškem jeziku.

Tatjana Malenšek, vzgojiteljica