V sklopu projekta Zdravje  v vrtcu se z otroki v skupini pogovarjamo, kako pozimi poskrbim zase. Izdelali smo plakat in ga razdelili na več sklopov: topla oblačila, zdrava hrana in vitamini, gibanje in higiena rok, kašlja. Večji poudarek smo trenutno namenili zdravi prehrani in vitaminom. Izdelali smo prehrambno piramido po principu semaforja in tako spoznavali, kaj je zdravo, manj zdravo in ne zdravo. Z zaprtimi očmi smo tudi preizkušali različne okuse sadja in zelenjave. Otroci so bili pozitivno presenečeni in so želeli še. Pripravili smo si tudi različne smutije iz banane, jabolka, korenja, hruške, kivija in pomaranče. Najbolj všeč nam je bil smuti banana – kivi. Vsak otrok si je izdelal tudi svoj krožnik s svojimi najljubšimi jedmi. Dejavnosti smo povezovali tudi z drugimi področji kurikula. Igrali smo se gibalno igro semafor, kjer je rdeča luč s slaščicami pomenila stop, zelena s sadjem in zelenjavo pa gremo. Izvedli smo tudi športno urico, kjer smo prenašali različno hrano iz kotička kuhinja in jo sortirali zdravo/ne zdravo. Preizkusili smo se tudi v čaranju in pomarančo začarali v jabolko. Čarali smo tudi pripravljene plastenke z vodo z naslikanim motivom sadja ali zelenjave in opazovali, v katero barvo se bo le-ta spremenila. S pomočjo kamišibaja smo poslušali tudi zgodbo Zelo lačna gosenica. Dejavnosti v skupini še potekajo, saj bomo nadaljevali  in izvedli še druge sklope iz plakata, katerega smo izdelali.

Zapisala Lea Tisovec, vzgojiteljica