Polžki smo jesen izkusili v vsej njeni čarobnosti. Spoznavali smo jo preko različnih dejavnosti/ aktivnosti, pa tudi preko različnih čutil. Veliko smo hodili na sprehode v gozd, prav tako smo med potjo nabirali različne jesenske plodove. S pomočjo vseh stvari, ki smo jih nabrali v gozdu, sva jim s pomočnico vzgojiteljice v igralnici pripravili presenečenje. Po tleh sva  raztresli liste, storže, kostanje ipd. Prav tako sva ob oboku vrat in po toboganu obesili verige z listov. Na mize pa sva postavile različne pripomočke (zajemalke, žlice, kanglice, večja vozila …) s katerimi, so se otroci imeli možnost igrati in raziskovati različne jesenske plodove. Ena izmed deklic je omenila, da je naša igralnica postala »čarobni gozd«. Otroci so se pri igri in raziskovanju jesenskih plodov neizmerno zabavali, pa tudi pri pospravljanju, tako imenovanega »čarobnega gozda«. Jesenske plodove so tudi razvrščali v škatle ter iz njih izdelovali bodice ježkom. S pomočnico vzgojiteljice sva izdelali tudi čutno pot. Otroci so jo najprej tipali le z rokami, kasneje pa so se tudi sprehodili po njej. Na eni od sprehodov po gozdu smo našli kostanj. Otrokom sva praktično pokazali kako se ga nabira, pri tem so se otroci preizkusili tudi sami in na koncu smo ga nabrali polno košaro. Naučili smo se nove pesmice z jesensko tematiko. Otroci pa so imeli tudi možnost, da so se sami preizkusili v igranju na ksilofon. Prav tako smo skupaj eno od pesmic gibalno ponazorili. Otroci so uživali na sprehodih in pri nabiranju jesenskih plodov, predvsem so bili spretni in hitri pri nabiranju želodov, veliko bolje kot midve s pomočnico vzgojiteljico.

Zapisala Nina Nose