Mesec marec smo začeli s pustom. Izdelali smo si pustni klobuček in se učili pustno prstno igro. Pokažemo na vsak prst, začnemo pri palcu.

TA JE REKEL, DA BO KLOVN.
TA BO RAJE VELIK SLON.
TA BI RAD BIL KROKODIL.
TA PA SE BO LE UMIL.
TA OSTAL BI KAR DOMA-
NOČE BITI MAŠKARA.

Na pustni torek smo maškare v pustnem sprevodu po bližnjem naselju odganjale zimo.

Na sprehodih v okolici in bližnjem gozdu smo opazovali spreminjanje narave. Našli smo zvončke in trobentice, mačice, vijolice. Poskusili smo trobiti s trobenticami, a nam ni najbolj uspelo. Naučili smo se kar nekaj pomladnih pesmi, katere smo ves čas prepevali ob naših sprehodih.

V mesecu marcu smo se tudi pogovarjali o naših družinah. Otroci so v vrtec prinesli fotografije družin. S ponosom so jo prinesli v igralnico in vsem nam povedali, kdo je kdo. Fotografije smo nalepili na steno, ob kateri so se otroci čez dan ustavili in ogledovali fotografije in si pogosto govorili: ”To je moja mami” ali pa ”To je moj oči”.

Mamice smo razveselili z rožo v vazi, ki so jo otroci sami naredili. Naučili pa smo se pesem ob slikopisu Jaz imam pa goslice.

Nina Fifolt, vzgojiteljica