V mesecu oktobru se je pri Sončkih dogajalo veliko različnih, zanimivih dejavnosti. Med njimi je bil tudi teden otroka, ki je potekal v sloganu RAZIGRAN UŽIVAJ DAN. V naši okolici smo iskali zaklade, ki nam jih ponuja narava (listi, kamni, želod, kostanj). Tekom celega tedna smo izdelovali skupinsko sliko (Jablano), ki je krasila razstavo Topliškega jabolka. V okviru dejavnosti Mali umetniki smo izdelovali miške in venček iz jesenskih listov, ki sedaj krasijo našo igralnico in garderobo.  Poleg izvedenih likovnih dejavnosti smo se vozili s poganjalčki, hodili na daljše sprehode v okolico vrtca (z vozičkom in peš). Po poslušanju pravljice Listek Trepetavček smo se tudi razgibali z listi. Finomotoriko prstov smo krepili z gnetenjem in oblikovanjem plastelina, prstnimi igrami in bibarijami.

Silva Perko, vzgojiteljica