Pri Sončkih smo v mesecu aprilu veliko ustvarjali, peli in plesali. Svoj besedni zaklad smo razvijali ob pravljici Mamica kje si?. Pravljico smo poslušali ob gledališču Kamišibaj. Otroci so jo ob slikovnem materialu tudi obnovili. Ogledali smo si posneto predstavo, ki so jo zaigrale strokovne delavke vrtca z naslovom Mandi velikonočni zajček. Po ogledu pravljice smo izvedli športno dopoldne. Odpravili smo se na iskanje čokoladnega presenečenja – velikonočnega zajčka. Preizkusili smo se tudi v novi tehniki ustvarjanja preko folie, ob kateri so otroci zelo uživali. V okviru Malih umetnikov smo si z barvanjem, risanjem in lepljenjem izdelali dekoracijo, ki krasi našo igralnico. Svoje hitre prstke smo razgibali ob oblikovanju barvnega slanega testa in s sejanjem kreše ter hokaido bučk. Vse posejano nam je lepo skalilo in zrastlo. Iz kreše smo si že izdelali namaz in si popestrili zajtrk, ki nam je zelo teknil. Bučke pa bodo otroci skupaj z babicami in dedki posadili na vrt in s tem obeležili Simbiozo Giba. Izvedli smo tudi čistilno akcijo in si očistili igrišče. Veliko časa smo namenili razgibavanju v igralnici, igri na igrišču in našim vsakodnevnim sprehodom.