V mesecu januarju smo pri Sončkih izvajali dejavnosti povezane s prednostno nalogo skupine, zdravjem v vrtcu, sodelovali smo tudi na natečaju reciklirana kuharija. Iz hrane, ki nam ostane od obrokov, smo naredili Sončkov zdravilni napitek. Pravljica z naslovom Kako so prihajale živali k babici Zimi po toplo obleko nas je spomnila, da moramo poskrbeti tudi za lačne ptičke, katerim smo trosili hrano v ptičjo hišico, ki jo imamo na igrišču. Ptičke smo opazovali na sprehodih v okolici vrtca, igrišču in v bližnjem gozdu. Ker pa nas je letošnja zima razveselila s snegom, smo uživali v igri na snegu. Izvedli smo športno dopoldne in krajši zimski pohod. Tudi v zimskem času smo veliko časa namenili vsakodnevnemu razgibavanju v igralnici, igri z žogami, vožnji s poganjalčki in plesu. Predvsem pa smo veliko časa preživeli na naših vsakodnevnih sprehodih, kjer smo opazovali naravo, se razgibali in sprostili.

Silva Perko, vzgojiteljica