Otroci v našem vrtcu so se v mesecu novembru pogovarjali o življenju in delu na kmetiji, podrobneje pa so spoznavali krave in mleko, ki je bil v letošnjem letu osrednja tema Tradicionalnega slovenskega zajtrka.

V petek, 11. 11. 2022, smo v vrtcu dobili prav poseben obisk. V naš vrtec sta naravnost s kmetije prišli dve veliki kravi, ki so ju v vrtec pripeljali predstavniki Zveze slovenske podeželske mladine. Namenjeni sta bili spoznavanju belega zlata – mleka. Otroci so si ju ogledali, spoznali prebavno pot, se preizkusili v molži, poskusili kravje in ovseno mleko ter ugotavljali, v čem se razlikujeta. S pomočjo slik pa so spoznali pot pridobitve mleka od molže krave, pa vse do proizvoda. Da pa je bil dan še bolj zanimiv, je otroke obiskala tudi mlečna kraljica Aleksandra Matan, ki je otrokom predstavila obleko, krono in svoje poslanstvo, ki ga je prejela v letošnjem letu.

Da pa se je dan sladko končal, smo se vsi posladkali z jogurti Oki doki, ki so nam jih podarili v Mlekarni Celeia.

Urška Zupančič, vzgojiteljica