V mesecu novembru smo se v skupini pogovarjali o mleku in mlečnih izdelkih. Spoznali smo od kje pride mleko in kaj vse lahko iz njega naredimo. Odločili smo se, da bomo pripravili različne mlečne jedi. Tako smo v skupini skupaj z otroki pripravili mlečne napitke, skuhali puding in mlečni riž, naredili maslo in domačo skuto ter naredili domači navadni jogurt. Pripravljene jedi so nam uspele in nam bile ob pokušanju zelo dobre. Prav tako smo si v mesecu novembru pogledali posnetke preko računalnika o življenju na kmetiji, kravah in pridobivanju mleka ter obiskali sodobno kmetijo Gradišar, kjer so si otroci ogledali delovne stroje in hlev s kravami, si ogledali strojno molžo krav ter poskusili domače mleko. Plesali in peli smo ob pesmi Na kmetiji je lepo. Iz kartonske odpadne embalaže smo ustvarili kravico Lizo ter didaktični pripomoček za poskus molže. Zelo veseli smo bili obiska Mlečne kraljice, ki je prišla k nam skupaj z DSPM (Društvo slovenske podeželske mladine). Spoznali smo mlečno pot in se preizkusili v molžnji krave. Tretji petek v mesecu smo obeležili še Tradicionalni slovenski zajtrk, kjer smo se pogostili z medom, maslom, mlekom, kruhom in jabolki.

Tatjana Malenšek, vzgojiteljica

Dostopnost