V oktobru smo se pogovarjali o jabolkih in se pripravljali na razstavo ob prazniku Topliškega jabolka. Jabolka smo okušali, poimenovali smo njegove sestavne dele in se spraševali, kje se skriva jabolčni sok, ki ga čutimo v ustih.

Otroci so v vrtec prinesli jabolka. Pri izdelavi soka smo uporabili sokovnik. Vsi otroci so bili pogumni pri vnašanju jabolčnih krhljev v sokovnik in stiskanju jabolk. Ko je pritekel sok, so se čudili in od presenečenja zavriskali. Sok smo tudi poskusili.

 »Mmmm je sladek, mmmm je dober,« ste povedali. Ker nam je ostalo še veliko jabolk, smo iz njih naredili še jabolčno čežano. Otrokom sem narezala jabolčne krhlje, ki so jih sami narezali na manjše koščke. V šolski kuhinji so nam jabolka skuhali do mehkega in jih s paličnim mešalnikom zmleli v čežano.

Z navdušenjem smo jo pojedli za sadno malico.

Darja Mrvar, vzgojiteljica