V mesecu novembru smo v skupini Sončki izvajali dejavnosti, ki so povezane z eko projektom Mleko je super! Za motivacijo in uvod smo izbrali pravljico z naslovom Zgodba o Berti in njenem mleku. Preko video predstavitve smo si ogledali risanko Gosenica Tinka na kmetiji. Prebirali in ogledovali smo si knjige z naslovom: Živali na kmetiji, Moja kmetija, Gremo na kmetijo in spoznali katere živali živijo na kmetiji, kako se oglašajo, kaj rade jejo. Usvojili in prepevali smo tudi pesem Na kmetiji je lepo. Večkrat smo se razgibali ob posnemanju gibanja domačih živali. Veliko smo likovno ustvarjali in izdelali kravico, ki smo jo poimenovali Liska. Obiskali smo kmetijo Pršina, kjer smo videli veliko živali (kokoške, petelina, pujska, mucko, kozlička). Tam smo si ogledali tudi traktor in izvedeli, za kaj ga na njihovi kmetiji uporabljajo in kaj prevažajo z njim. Tudi v igralnici smo imeli pravo kmetijo, kjer smo se poigrali in  vozili s traktorji, s katerimi smo prevažali bučke. Še posebej pa smo se razveselili obiska Urše in Eve iz zveze slovenske podeželske mladine, s katerima smo preživeli prijetno, sproščeno in ustvarjalno dopoldne.

Silva Perko, vzgojiteljica

Dostopnost