Na tradicionalni slovenski zajtrk smo prebrali kratek slikopis o zajcu in muci, ki sta zajtrkovala tradicionalni slovenski zajtrk. Otroci so znali našteti vse jedi, ki spadajo ta dan na mizo. V četrtek so si otroci pobarvali vsak svoj pogrinjek. Ob zajtrku so ga vsi navdušeni uporabili in razporedili krožnik ter skodelico.

Nik in Nejc sta že pri zajtrku začela s petjem pesmi Čebelar. Na željo otrok smo to pesem večkrat predvajali, prepevali in ob njej zaplesali. Nekaj dni prej smo tiskali satje, v petek pa smo s prsti odtisnili še čebele.

V ponedeljek, 20. 11. 2023, pa smo v skupino povabili Nikovega očeta, čebelarja. Na zanimiv način nam je povedal zanimivosti o čebelah. Še toliko bolj so ga otroci poslušali, ker je imel ob sebi mladega čebelarja Nika. Otroci se niso nič branili poskušanja medu in žlico kar dolgo oblizovali. Zahvaljujeva se g. Blažu za obisk in se priporočamo še za naslednje leto.

Nina Fifolt, vzgojiteljica

Dostopnost