Končno so se po dveh letih ukrepi sprostili, da smo 11. 5. 2022 lahko ponovno povabili dedke in babice, da pridejo v vrtec na obisk.

Z otroki smo se pogovarjali o tem dogodku. Želeli smo jih malo presenetiti, zato smo zanje pripravili tako imenovan kamen hvaležnosti. Na kamen so otroci s prstkom odtisnili krila metuljev, ki sva jih s pomočnico prilepili na kartico iz papirja.

Ob prihodu starih staršev so bili otroci iskreno zelo veseli in veliko jih je steklo starim staršem v objem. Po pozdravu smo se skupaj odpravili proti spodnji jasi. Otroci so brez težav premagali to razdaljo. Na cilju smo se malo okrepčali, poigrali in se družili. Ko je bil čas za odhod, so bili vsi kar malo žalostni. Dan res hitro mine, kadar nam je lepo. Ob prihodu v vrtec sva se starim staršem iskreno zahvalili, saj so se odzvali vabilu v velikem številu.

Nina Fifolt, vzgojiteljica