V petek, 8. 10. 2021, so nas v vrtcu obiskali gasilci. Kljub temu, da nam je vreme zagodlo in so k nam prišli samo z enim vozilom, tovornjak s cisterno, so bili cilji in namen doseženi. Gasilci so si vzeli čas, tako, da si je vsaka skupina v svojem mehurčku ogledala vozilo in se seznanila z gasilsko opremo, ki je bila na voljo v tem vozilu. Na začetku so bili otroci zadržani, toda gasilci so jih tako motivirali, da so otroška vprašanja kar deževala. Otroci so pokazali navdušenje nad zvokom sirene in svetlobnimi opozorilnimi znaki. Pogumni so si nadeli tudi rokavice in gasilsko čelado. Najbolj všeč jim je bilo, ko so lahko sami poprijeli za gasilsko cev in z njo špricali. Dopoldan z gasilci je prehitro minilo. Deček iz skupine Zlate ribice je komentiral »Škoda, k je že konec. Jaz bi jih še kr gledal.« Otroci in strokovne delavke vrtca Gumbek smo se gasilcem zahvalili z manjšim darilom. Izdelali smo jim čisto pravi unikatni koledar za leto 2022, ki je nastal v starejših dveh skupinah.

Tajda Hrovat in Irena Pečnik