V sklopu projekta Zdravje v vrtcu smo se na temo Tradicionalne jedi mojega kraja, ki jih pripravlja moja stara mama odločili, da bomo v skupini pripravili jabolčni zavitek. K sodelovanju smo povabili Mančino babico Mileno. Prijazno se je odzvala k povabilu in s seboj prinesla vse potrebne sestavine za peko jabolčnega zavitka. Zamesili smo testo in ga pustili da počiva. Nato so otroci pomagali pri pripravi jabolk, kjer so na strgalnik nastrgali jabolka. Jabolkom smo nato dodali sladkor in cimet. Babica Milena je razvaljala testo ter po njem potrosila skuto in jabolka. Pripravljen zavitek za peko smo odnesli v šolsko kuhinjo, kjer so ga spekli, nato pa smo se pri popoldanski malici z njim posladkali. Bil je res zelo dober. Babici Mileni smo se za sodelovanje lepo zahvalili.

Tatjana Malenšek, vzgojiteljica

Dostopnost