V decembrskem času, ko povsod diši po pečenih sladkih dobrotah, smo se tudi v skupini Medvedki odločili, da bomo poskusili speči kakšne piškote. Povabilu se je odzvala Ožbejeva babica, ki je z veseljem prišla k nam v skupino, in s seboj prinesla vse potrebne sestavine za pripravo maslenih rogljičkov.  Skupaj smo zamesili testo, nato pa je vsak otrok dobil košček testa, ki ga je mesil toliko časa, da je lahko iz njega oblikoval kroglico. Kroglice smo nato z valjarjem raztegnili, Ožbejeva babica pa jih je razrezala na trakove, iz katerih smo nato oblikovali rogljičke. Le-te smo položili v pekače, jih namazali s stepenim jajcem in po njih posuli različna semena ter nanje položili košček masla. Pripravljene rogljičke smo skupaj z Ožbejevo babico odnesli v kuhinjo, kjer so nam jih spekli. Rogljičke smo še isti dan poskusili pri popoldanski malici in bili so odlični. Z ostalimi rogljički pa smo se naslednji dan pogostili na novoletni zabavi, ki smo jo imeli v vrtcu. Ožbejevi babici se iskreno zahvaljujemo za to, da je prišla k nam v skupino in nam je pokazal, kako se pripravijo slastni rogljički.

Tatjana Malenšek, vzgojiteljica

Dostopnost