PREDŠOLSKA BZ

PRAVLJIČNI GUMBEK

Dragi in spoštovani starši! Veseli smo, da ste svojega otroka vpisali v naš vrtec GUMBEK.

Pri nas poleg obveznega programa izvajamo še druge. Ena največjih dodatnih nalog je prav gotovo predšolska bralna značka PRAVLJIČNI GUMBEK oziroma MAVRIČNA RIBICA, saj se zavedamo, kako pomembno je zgodnje branje oziroma zgodnje srečanje otrok s knjigami.

Za predšolsko bralno značko morate otroku prebrati najmanj 3 knjige, se  o njih z otrokom pogovoriti, otrok pa naj potem nariše risbico ali pove pravljico, ki jo prinese v Krajevno knjižnico Dolenjske Toplice; eno knjigo pa preberemo v vrtcu. Knjige si lahko izposojate v šolski knjižnici vsak dan med 12. in 14. uro, v potujoči knjižnici, v Knjižnici Mirana Jarca v Novem mestu na oddelku za mladino in v krajevni enoti Dolenjske Toplice, lahko pa uporabite tudi knjige, ki jih imate doma v svoji lastni knjižnici.

Na koncu šolskega leta bodo otroci na prireditvi dobili priznanja.

ODPRTI BRALNI PROGRAMI: