V vrtcu Gumbek smo, kot vsako leto do sedaj, otrokom popestrile mesec december med drugim s predstavo strokovnih delavk vrtca. V timu smo sodelovale Nina Fifolt, Mateja Bevc, Zemira Černe in Katja Gimpelj. Izmed mnogih knjig smo nazadnje izbrale pravljico Najboljše darilo na svetu (Mark Sperring, Lucy Fleming), ki govori o čarobnosti prijateljstva. Zgodbo smo priredile v dramsko igro, pripravile sceno in si priskrbele kostume za glavne junake zgodbe. Ker pa igrice zaradi epidemioloških razmer ni bilo možno predstaviti v živo, smo jo kar posnele. Tako so si jo otroci lahko pogledali v igralnicah, v svojih ‘mehurčkih’. Ob ogledu so neizmerno uživali, se prepustili prazničnemu času in se nekajkrat pošteno nasmejali. Nekateri so od navdušenja zaploskali že kar med samo predstavo. Posebnost te predstave je tudi v tem, da smo del, ki se odvija v zasneženem gozdu posnele resnično v čisto pravem zasneženem gozdu. Dogajanje smo popestrile še z izbrano praznično glasbo in posebnimi vizualnimi ter zvočnimi efekti. Samo montiranje posnetkov je bil kar izziv in dolgotrajen postopek, vendar nam je z močno voljo le uspelo. Na dan ogleda predstave smo za otroke pripravile še posebno presenečenje.  Povabile smo jih na sprehod po poti glavnih junakov igrice. V okolici vrtca smo postavile smernike, poštni nabiralnik, tri velika zavita darila in  zajčkovo hišico. To so bili deli scene, ki smo jih uporabile v igrici.  Otroci so jih prepoznavali in na ta način podoživljali zgodbo. Razvijala se je domišljija in otroci so si zamišljali različne zgodbe, kaj bi lahko novi prijatelji zajček, medo in deklica Ema počeli prav zdaj.

Katja Gimpelj, VPO-pomočnica vzgojiteljice