V skupino Sončkov je vključenih devet 1-3 letnih otrok. Od tega so štirje dečki in pet deklic. Štirje otroci so bili pri Sončkih že prejšnje leto, ostali pa so prišli iz domačega okolja. Skupaj z njimi sva v skupini vzgojiteljica Silva Perko in pomočnica vzgojiteljice Andreja Vidmar. Mesec september smo namenili navajanju na vrtec, vrstnike in odrasle osebe. Uvajanje novincev v skupino je potekalo skupaj s starši, kateri so bili z otroki tekom dopoldneva prisotni v skupini. Sončki se zelo radi igramo v kotičku s kockami, v kuhinjskem in knjižnem kotičku, kjer si radovedno ogledujemo knjige. Radi se vozimo z avtomobili, poganjalčki, lovimo milne mehurčke, rišemo z barvicami, kredami in prstnimi barvami. Najraje pa imamo  igro na igrišču in dolge sprehode v okolico vrtca. Na sprehodih srečujemo in spoznavamo različne živali, kot so kužki, muce, kokoške, ribice … Pri Sončkih smo v septembru praznovali tudi štiri rojstne dni. Trije otroci so na rojstnodnevni torti upihnili drugo svečko, ena deklica pa prvo. Praznovanje je potekalo ob poslušanju pravljic, pihanju milnih mehurčkov in igri z baloni. Prijatelji so slavljencem zapeli pesmice, med katerimi je bila tudi tista z naslovom Vse najboljše. Skupaj smo se  poveselili,  zaplesali in imeli sadno gostijo. Slavljenci so, kot se za rojstni dan spodobi, dobili v dar tudi ročno izdelano darilo in voščilo. Izvedli smo tudi vse dejavnosti, ki so bile načrtovane na ravni celega vrtca (trajnostna mobilnost, športno dopoldne, sodelovanje z likovnim izdelkom na prireditvi Topliško jabolko). V mesecu septembru nas je obiskala tudi medicinska sestra iz Zdravstvenega doma Novo mesto, ki nam je predstavila temo varnost in preprečevanje poškodb.

Če smo Sončki kdaj žalostni, utrujeni ali zaspani, se pa najraje stisnemo v Andrejino in Silvino naročje. Pri Sončkih je vedno živahno, razigrano in lepo.

Silva Perko, vzgojiteljica

Dostopnost