V skupino Sončkov je vključenih enajst 1-3 letnih otrok. Od tega je pet dečkov in šest deklic. Štirje otroci so bili pri Sončkih že prejšnje leto. Ostali otroci so prišli v vrtec iz domačega okolja. Skupaj z njimi smo v skupini še jaz kot vzgojiteljica in VPO- pomočnici vzgojiteljice: Katja Gimpelj in Martina Per.

Sončki se zelo radi igramo v kotičku s kockami, v kuhinjskem kotičku in knjižnem kotičku, kjer si ogledujemo knjige. Radi se vozimo z avtomobili, poganjalčki, lovimo milne mehurčke, rišemo z barvicami, kredami in prstnimi barvami. Najrajši imamo pa igro na igrišču in dolge sprehode z vozičkom. Na sprehodu srečamo in spoznavamo veliko živali kot so: kužki, muce, kokoške, ribice… Ko smo  utrujeni, zaspani se pa najraje stisnemo v Katjino, Martinino in Silvino naročje. Pri Sončkih je vedno živahno, razigrano in lepo.

Silva Perko, vzgojiteljica