Juhuhu Gumbarija je tu.

V začetku aprila nas je v vrtcu pričakalo tradicionalno presenečenje pred Gumbarijo – našo prireditvijo ob zaključku šolskega leta. Sam vhod v vrtec je bil poseben, saj smo morali vstopiti skozi velik rdeč gumb.  Presenečenje se je nadaljevalo z ogledom posnetka pretekle Gumbarije. Tako smo podoživeli dogajanje le – te. Tekom dopoldneva nas je v skupini prijetno presenetil  s svojim obiskom čarovnik Ujtata. Ob čarobni glasbi se je med otroki zavrtel s svojim pisanim z dežnikom, nam vrgel takšne in drugačne gumbe in nas povabil, da se z njim zavrtimo.  Bil je čaroben in zanimiv. Pustil nam je tudi pismo z namigom, v katerem je pisalo, da na hodniku poiščemo rdeč gumb z znakom skupine. Ko smo našli rdeč gumb, smo našli tudi naslednji skupinski namig, ki nas je popeljal do skrite gumbkove igre, s katero smo se ta dan igrali. Poleg te igre je bila seveda zanimiva tudi igra z raztresenimi gumbi po igralnici. Gumbe smo zbirali, pobirali, prenašali z žlicami v lončke, iskali najlepšega, posebnega, bleščečega, rdečega, poškodovanega, velikega, majhnega… Dan je bil polno doživet z gumbi in nam je dal dobro izhodišče za nadaljnje gumbaste dejavnosti, ki bodo v naših igralnicah potekale v mesecu aprilu.

Nekaj zanimivih komentarjev in izjav otrok:

Deček Jan je rekel: »Ja, kako bomo pa v’n pršli?«
KAJA: » Čez gumbek sem šla, oči je šel pa težko«.
JAN: »Bil je velik gumb.«
AJDA: »Vrata od gumbka, rdeče so ble, pa črne zavese.«
EVA: »Sm mogla čez lukno.«
OTA: »Bilo je veliko gumbov pobalvanih.«
JAN: »Nisem vedel kako bi šel skozi vrata.«
SVIT: »Nekej rdečga je blo, pa velika usta je melu.«
MIHA: »Čez luknjo notel sem plišeu.«
NIK: »Bomo še vidli gumba?«
MIHA: »Če bomo šli z bibo pa ne bomo mogli vn.«
ANAIS: »Ej veš kaj, moj oči je šu kumej čez vrata.«
AJNA: »Gumbke je bacil (vrgel) Ujtata.«
PIKA: »Da poiščemo gumbka je prinesel Ujtata.«
MIJA: »Gumbek je bil, pa zavese so ble.«
LINA: »Gumbki so bli«.
OTON: »Bomo imeli danes Gumbarijo?« Zakaj pa tako misliš?  »Ker so povsod gumbki.«
KAJA: »Orjaški gumb je biu.«
AJDA: »Gor je pa tazadnja Gumbarija.«

Zapisala Lea Tisovec, vzgojiteljica