V dejavnostih medenega tedna smo se odločili, da bomo spekli medene piškotke, kot nam je predlagal čebelar. Otroci so najprej spoznali sestavine in recept za medenjake. Napisan je bil s simboli, da so ga lahko prebrali otroci, npr.: tri žlice medu, eno maslo, dve posodici … Tako so se otroci seznanili z nestandardnimi enotami. Vsak otrok je dodal eno od sestavin v posodo. Zgnetli smo jih v testo. Medtem ko je testo počivalo v hladilniku, so se otroci igrali igrico, Čebelice na paši. Komaj so pričakali, da se je odprla slaščičarska delavnica. Spretno so iz testa oblikovali kroglice in kačice, na njih so z vilicami naredili satnice. Medenjake so nam spekli kuharji v šolski kuhinji. Z njimi smo se posladkali po kosilu.Z medenjaki smo pogostili tudi skupino otrok pri metuljčkih.

RECEPT ZA MEDENJAKE BREZ JAJC:

6 lončkov (1dcl) pšenične moke,
pol masla (125 g),
2 veliki žlici medu,
1 vaniljev sladkor,
1 lonček in pol (1dcl) sladkorja,
ščep soli,
2 žlici navadnega jogurta (ali sladke smetane),
1 mala žlička cimeta,

Po želji dodate še mlete klinčke, mleti suhi ingver, muškatni orešček.

Vse sestavine zmešajte v testo in ga pustite počivati v hladilniku pol ure. Oblikujte kroglice, dodate jim lahko lešnike, orehe … Pečete jih 8 minut na 180 stopinjah v prej ogreti pečici.

Darja Mrvar, vzgojiteljica