V mesecu marcu smo poudarek dajali temi Prijateljstvo. Z različnimi socialnimi, gibalnimi in namiznimi igrami smo širil prijateljske vezi z drugimi otroki. Preko zgodb smo spoznavali lastnosti prijateljev, prijaznosti, deljenja igrač in predmetov…  Po internetnih predlogih prof. Gordane Schmidt smo izvedli različne gibalne igre v dvojicah (vrtenje koles, moja senca, kdo je močnejši?…). Zelo radi so se igrali igre Kdo mijavka, Mačka in miš, Osliče, kdo te jaha?. Spoznali smo imena različnih orffovih glasbil ter spoznali, kako se na njih igra. Pomočnica ravnateljica Ariadna Agnić nas je naučila ples Muha ter glasbeno-didaktično igro   Kdo igra tako lepo?, kjer se v igri prepleta petje in igranje na glasbila.  Otroci so v dejavnostih z glasbili zelo uživali. Za nekaj časa smo v igralnici naredili glasbeni kotiček, kjer so otroci v prosti igri igrali na različna glasbila. Zunaj smo se poigrali z žogami, se igrali štafetne igre, urili ravnotežje na hoduljah, se igrali s padalom. Igrali smo se tudi v gozdu in na travniku. Priredili smo  športni dan, kjer so otroci vozili poganjalčke. Bili smo tudi ustvarjali. Naredili smo plakat na temo Prijateljstva. Vsak otrok je s tehniko rezanja in lepljenja izdelal podobo otroka. Otroci so bili različnih ras. Vse skupaj smo združili in jih le tako povezali med seboj. Iz odpadne embalaže smo Izdelovali vesoljska plovila. Dejavnost je potekala v manjših skupinah, kjer so si otroci med seboj pomagali, sprejemali različne odločitve, da so nastala plovila, pri tem pa so urili in utrjevali svoje prijateljske vezi.

Zapisala vzgojiteljica Mateja Bevc