V skupino Zlate ribice je vključenih 24 otrok, od tega 11 dečkov in 13 deklic. Veliko otrok je skupaj že od lanskega šolskega leta, pridružili pa so se še štirje mlajši otroci in ena deklica novinka. Septembra so bile dejavnosti vezane predvsem na to, da smo vsi skupaj začutili pripadnost skupini, spoznali svoje nove prijatelje, nove prostore in se dogovorili o pravilih, ki veljajo v naši skupini. V prvih dneh smo tudi že ustvarjali, risali in barvali z vodenimi barvicami.

Radi se igramo v vseh igralnih kotičkih, pojemo in se gibamo. Spoznali smo nekaj gibalno rajalnih iger, vsakodnevno pa smo odhajali na prosto, kjer smo se razgibali in uživali v sproščeni igri. Imeli smo tudi že prvi atletski športni dan, kjer smo se preizkusili v metu vorteksa, skoku v daljino, hoji s hoduljami, teku in metu žoge v tarčo.

Obiskala nas je tudi medicinska sestra, ki nam je predstavila varnost in preprečevanje poškodb, še posebej je bilo zanimivo, ko smo se spremenili v poškodovance.

Prvi mesec je minil v prijetnem in aktivnem vzdušju in se že veselimo novih aktivnosti.

Nastja Bobnar, vzgojiteljica