V sklopu ekošole smo se v skupini Polžki odločili, da bomo spoznavali pomen skrbi za živali. V igralnici tako skrbimo za afriške polže ahatnike , avstralske paličnjake in zlato ribico. Zelo so nam zanimive  in jih pogosto opazujemo. Tako smo opazovali, kako so se mali polžki razvili iz jajčec. V terariju s paličnjaki so se tudi začeli razvijati mladički, ki pa so zelo majhni, hitri in krhki, zato jih samo opazujemo in hranimo. Večje paličnjake vzamemo tudi iz terarija in se z njimi rokujemo. Kar veliko otrok je pred njimi že premagalo strah.  Otroci se rajši rokujejo s polžema Hitri in Poldi, kot smo ju poimenovali. Ugotovili smo, da Hitri in Poldi nimata preveč rada jabolka in da jima najbolj tekne solata. Veliko se z otroki pogovarjamo, ko čistim njihove domovanje in menjavamo hrano. Radi opazujejo in spoznavajo, kako se za njih skrbi. Pogosto sami prosijo, da bi jih opazovali bolj od blizu. Ker imamo radi živali, smo se v sklopu eko projekta odločili, da bomo spoznavali tudi  živali pozimi in kako jo prezimujejo. Ker si nekatere živali pozimi iščejo hrano, smo jim mi malo pomagali. Izdelali smo ptičje pogače, ki smo jih razobesili v okolici vrtca in s semeni napolnili tudi prazno ptičjo hišico. Vsakokrat ko gremo na sprehod, opazujemo, ali so ptice kaj pojedle. Ugotovili smo, da imajo najraje sončnična semena. Nekajkrat nam je uspelo ptice pri prehranjevanju tudi opazovati. V gozdu smo tudi opazili prazno krmilnico za srnjad, zato smo se namenili, da jo bomo napolnili z balo sena, če slučajno zapade kaj snega, da bodo imeli hrano. Ob vsem tem smo sproti spoznavali tudi druge živali in njihov način prezimovanja. Naučili smo se tudi novo pesmico Kaj delajo živali pozimi (Mira Voglar).

zapisala Lea Tisovec, vzgojiteljica