V skupini je 14 otrok, 9 deklic in 5 dečkov. Otroci so zelo radovedni. V vseh dejavnostih z veseljem sodelujejo, stvari jih zanimajo in tako sledijo vzgojiteljicama. Hitro usvojijo nova pravila in dogovore. Postajajo vse bolj samostojni in na to so tudi ponosni. Z veseljem priskočijo prijatelju in vzgojiteljici na pomoč. So čutni drug do drugega in prav lepo jih je pri tem opazovat in jih dodatno spodbujat. Otroci zelo uživajo ob glasbi, sprehodih, igri na igrišču, vožnji s poganjalci, igri z žogami, igri z dojenčki, striženju s škarjami in nasploh v ustvarjanju. Še najraje pa imajo, ko se pocrkljamo in se skupaj poigramo kakšno individualno bibarijo, igrico, se požgečkamo in tako posvetimo drug drugemu dragoceni čas in nasmeh.

Jezdec (Mira Voglar) (Otrok sedi na naših kolenih in nas prime za roke.)

Klopa, klopa, klopa, klop, konja jezdita v galop. (Ob besedah »klopa klop« od tal dvigujemo pete.)
Potlej hop! Čez vodo skok! (ob besedah »hop« in »skok« od tal dvignemo noge, tako da otrok v našem naročju malce poskoči)
Jezdec pa v vodo, čmok! (Kolena razširimo, da otrok zdrsne proti tlom, mi pa ga pri tem ujamemo.)

Lea Tisovec, vzgojiteljica