V sklopu veselega decembra smo v skupini Medvedki razmišljali, kako bi okrasili igralnico. Dobili smo zamisel o snežni deželi. Ker se naša skupina imenuje Medvedki, se nam je porajala ideja, da naredimo polarne medvede. Ker smo vključeni v eko vrtec, smo se odločili, da jih izdelamo iz odpadnega materiala. Otroke in starše otrok smo spodbudili, da otroci od doma prinesejo različne odpadne materiale. Najprej smo naredili mozaik snežne dežele iz odpadne embalaže mleka. Nato smo kaširali KEMS embalažo mleka in izdelali polarne medvede za dekoracijo in didaktično igro. Z didaktično igro Polarni medvedi so otroci urili štetje narisanih pikic. Toliko, kolikor je imel medved na ušesku, število pik in številko, toliko rib je medved lahko pojedel. Ribe smo narisali  na pokrovček od mleka. Na željo otrok smo iz ostale odpadne embalaže naredili še pingvine in snežake. Nekaj časa so izdelki otrok krasili našo igralnico. Kasneje pa smo jo premaknili v EKO kotiček našega vrtca in spodbudili še ostale skupine, da s svojimi izdelki dopolnijo snežno deželo.

Zapisala
vzgojiteljica Mateja Bevc