V petek, 10.11.2023, so otroci iz skupin Delfini in Zlate ribice skupaj z vzgojiteljicami  prespali v vrtcu. Ob 18. uri so se vsi polni pričakovanj vrnili v vrtec. V garderobi so odložili s seboj prinesene nahrbtnike in kovčke, kjer ni manjkala niti najljubša igrača za spanje. S svetilkami smo se takoj odpravili  na lov za skritim zakladom v okolici vrtca. Namige z nalogami je za nas pripravil palček Spalček. Malo smo telovadili, zapeli  pesmico, poslušali in prepoznavali zvoke ob robu gozda ter gledali v temno nebo. Zadnji namig nas je pripeljal do parkirišča za vrtcem, kjer nas je čakal zaklad. Za nagrado nam je palček Spalček pripravil zgodbico za lahko noč »Spalček pričara sladke sanje« ter sladko presenečenje.

Ko smo se vrnili v vrtec, smo odšli na večerjo. Kuharice so za nas pripravile slastne palačinke z nutello in marmelado in čaj. Nato smo si v igralnici pripravili ležalnike, se oblekli v pidžamo ter si umili zobe. Sledila je disco zabava. Ob zvokih različnih pesmi smo plesali in se družili med seboj. Že kar precej utrujeni in zaspani smo si pogledali še risanko ter poslušali  zgodbico za lahko noč, ki sta nam jo prebrali vzgojiteljici.  Vzgojiteljice so nas pobožale, pokrile in zaželele sladke sanje. Utrujeni od posebnega doživetja smo sladko spali vse do jutra. Sledil je zajtrk ter odhod domov.

Otrokom je bilo spanje v vrtcu všeč. Bili so ponosni nase in še v ponedeljek so v vrtcu pripovedovali, kako lepo so preživeli petkov večer.

Tatjana in Maša