V petek, 24. 9. 2021, smo v vrtcu izvedli Športno dopoldne – dan športa. Potekalo je ločeno za 1. in 2. starostno obdobje, in sicer po postajah, pri katerih so se otroci zamenjali po določenem času. Za skupine 1. starostnega obdobja je potekalo na igriščih ter poti pred vrtcem, kjer so ob različnih rekvizitih izvajali tek, poskoke, se vozili s poganjalčki, se igrali z žogami. Za skupine 2. starostnega obdobja pa je potekalo na košarkarskem  igrišču ter na atletskem stadionu. Po skupinah so otroci z različnimi rekviziti izvajali vaje za ravnotežje ter se vozili s poganjalčki, kolesi in skiroji, metali so vorteks, tekli na 60 m, skakali v daljino. Pri skoku v daljino in teku na 60m sta z nami sodelovala tudi  učitelja športne vzgoje. Otroci so bili zelo gibalno aktivni, nad gibanjem pa navdušeni. Po končani vadbi smo se po skupinah zbrali na igrišču, kjer smo se športno pozdravili in si razdelili nagrade – medalje – izdelane gumbke z znaki skupin.

Maja Plantan, vzgojiteljica

Športno dopoldne (1. starostno obdobje)

Športno dopoldne (2. starostno obdobje)