V četrtek, 6. 10. 2022, smo na ravni celega vrtca izvedli drugo športno dopoldne – orientacijski pohod.  Na pohod je vse skupine povabil škrat, ki je otrokom napisal pismo in jih povabil, da poiščejo skriti zaklad. Na dislokaciji so se Sončki odpravili iskat markacijo gozdnega škrata v okolici vrtca. Metuljčki in Mucki so se na pohod odpravili z vozičkom in bibo. Najmlajše je pot vodila do Tabora Mojca. Vse skupine so po označeni poti opravljale gibalne, jezikovne in glasbene naloge, ki so bile prilagojene starosti otrok. Sončki so imeli cilj na sončkovem igrišču, Mucki in Metuljčki pa v svoji igralnici. Vsi otroci so se na cilju razveselili skritega zaklada, s katerim so se zasluženo posladkali. Skupine drugega starostnega obdobja in skupina Polžki so se na povabilo škrata, da poiščejo zaklad, navdušeni podali na pot po gozdni poti. Otroci so pozorno opazovali gozd in iskali markacijo škrata. Med hojo so božali drevesa, povonjali zrak, prestopali korenine …  Na poti so našli tudi markacijo situlo. Gibalne naloge so jih razgibale in ogrele. Pri nalogi z vejami za preskakovanje so vsi otroci poiskali različne veje in jih postavili na pot. Veselje nad opravljeno nalogo je bilo tako še večje. Na koncu so prav vsi veselo zavriskali. Uganka je bila za otroke malo večji izziv, a so jo prav tako uspešno rešili. Pesem o škratku je bila krasna popestritev na poti, zaklad pa zaslužena nagrada, katere so bili veseli prav vsi otroci, ki so bili aktivni pri reševanju nalog in premagovanju naravnih ovir na poti.

Silva Perko, vzgojiteljica

Dostopnost