V začetku meseca marca smo se posvetili odkrivanju in spoznavanju naših čutil. Veliko časa smo preživeli na prostem, kjer smo poslušali zvoke, ki nas obdajajo (ptičje petje, brnenje avtomobilov, tovornjakov, helikopterja, pihanju vetra). Otroci so v bližnjem gozdu ustvarjali zvoke z naravni materialom, ki smo ga našli. V igralnici smo si uredili senzorni kotiček v katerega smo umeščali razne pripomočke, ki smo jih nabrali v naravi ali izdelali sami. Ko smo tipali različen material smo spoznali, da nam je to zelo všeč in si sami pripravili senzorni plakat z različnim materialom (usnje, valovita lepenka, brusni papir, mehurčkasta folija,…). Na vrata smo nalepili barvno folijo in ugotovili, da se barve zunaj spremenijo. Na strop smo projicirali zvezdice in se prepustili vonju sladkega janeža. Preizkusili pa smo tudi naš okus in poizkusili sadje, ki ima različen okus. Za konec pa smo se posladkali z medom.

Dostopnost