Z mesecem januarjem smo v naši skupini začeli s spoznavanjem Dolenjske oz. občine Dolenjske Toplice. Spoznali smo nekaj značilnosti občine: izvor imena, simboli – zastava in grb, pomembni objekti v kraju, znamenitosti in naravne značilnosti. Dogovorili smo se za obisk TIC-a, kjer smo dobili zemljevid naše občine ter si ogledali 4D doživetje, »Potovanje k (iz)viru življenja«. Nad ogledom smo bili navdušeni, predvsem pa je otroke pritegnil lik iz legende o Brbuču. Otroci so pokazali željo po raziskovanju in spoznavanju domačih krajev. V igralnici smo poleg zemljevida Slovenije pripravili še zemljevid naše občine. Otroci so si na zemljevidu ob svojem kraju prilepili svojo slikico. Tako smo spoznali, kje živimo in kdo živi v istih krajih. K spoznavanju naselij v naši občini pa so aktivno pristopili tako otroci kot starši in stari starši, česar smo bili zelo veseli.

Nastja Bobnar, vzgojiteljica

Dostopnost