V Tednu otroka, ki je v letošnjem letu potekal pod temo »Razigran uživaj dan«, smo imeli raznolike in pestre dejavnosti. V začetku tedna smo prejeli pismo, v katerem nas je naravoslovni škratek povabil na
raziskovalni pohod na Cvinger. Po poti smo opazovali naravo, nabirali naravni material ter poslušali zvoke narave. V naslednjih dneh smo se igrali različne gibalno-rajalne igre ter igre, ki so se jih igrali naši starši, ko so bili otroci ter uživali ob igri na igralih.

Imeli smo tudi dan za eksperimente, kjer smo si ogledali posnetek o vulkanih ter naredili eksperiment – vulkan. Zelo zanimivo in drugačno dopoldne pa je bilo, ko smo se preko Zoom aplikacije srečali s skupino Polžki – med seboj smo se predstavili, se malo pogovorili ter si zapeli nekaj pesmic.

Ob koncu tedna so nas obiskali gasilci, ogledali smo si gasilsko vozilo, gasilsko opremo in se seznanili s poklicem gasilca.

Nastja Bobnar, vzgojiteljica