V prvem tednu oktobra je potekal Teden otroka pod geslom: »Razigran uživaj dan!«. Tim teden otroka je pripravil nabor različnih dejavnosti, ki so zajemale vsa področja kurikuluma. V ponedeljek, 4.10.2021 smo izvedli škratov pohod. Otroke je v skupini pričakalo pismo, v katerem so bila navodila za iskanje zaklada. Otroci so s pomočjo škatle in slik v njej, iskali naravne zaklade gozda.  V torek  je bil posvečen rajalnim in gibalnim igram. Pri otroci 1. starostnega obdobja pa  tudi bibarijam. Različne poskuse in  preproste eksperimente smo izvajali v sredo. V pripravi so vzgojiteljice dobile nabor različnih, preprostih eksperimentov, ki so jih lahko izvedele v skupini. V četrtek pa smo izpeljali kino v vrtcu, kjer so si otroci pogledali kakšnega od naštetih risanih filmov. Prav tako smo izpeljali zoom srečanje z drugimi skupinami, saj se zaradi trenutnih razmer nismo smeli družiti osebno. Otroci so se virtualno družili s prijatelji drugih skupin. Med samim druženjem so si zapeli različne pesmi, izvedli bibarije, igrali na banse, ipd., predvsem pa so bili nad takim načinom druženja navdušeni. Mislim, da bomo glede na odzive ostalih strokovnih delavk, tako druženje še ponovili. Za zadnji dan, v petek, pa so nas obiskali gasilci. Zunaj smo si lahko ogledali gasilsko vozilo in orodje, ki ga gasilci uporabljajo pri svojem delu. Otrokom 2. starostnega odboja je bilo to bolj zanimivo, saj so imeli že kar nekaj vprašanj za gasilce, mlajši otroci pa so bili polni vtisov in so bolj kot ne opazovali, kaj se dogaja. V sklopu tega tedna, so predvsem otroci 2. starostnega obdobja lahko sodelovali tudi v enem izmed natečajev z naslovom: Razgibani koraki in Mala pozorna nogavička.

Nina Nose, vzgojiteljica