V tednu otroka smo izpeljali številne zanimive dejavnosti in s tem obeležili teden, ki je namenjen otrokom. RAZIGRAN UŽIVAJ DAN je bila letos osrednja tema Tedna otroka.

Z otroki smo se o temi pogovarjali in otroci so povedali, kaj se najraje igrajo in s kom in kako preživljajo popoldneve. Odpravili smo se na pohod, kjer smo iskali jesenski gozdni zaklad. V sklopu glasbeno plesnih in angleških uric smo se razgibali in plesali različne gibalno rajalne igre in utrjevali angleške besede. Dan eksperimentov nam je bil zelo všeč. Izvedli smo različne poskuse: ognjemet v vodi, žejne papirnate brisačke, mavrica v vodi, sveča v vodi, vulkan, mavrica z bomboni in prestrašeni poper. V vrtcu smo imeli tudi kino. Ogledali smo si risanko Franček in športni dan in se preko Zoom povezave srečali oz. videli s skupino Mucki. Med skupinami smo se predstavili, si zapeli nekaj pesmic in se malo družili. Ob koncu tedna so nas obiskali še gasilci. Ogledali smo si gasilsko vozilo, gasilsko opremo in se seznanili s poklicem gasilca.

Zanimiv in pester teden je hitro minil in vsi skupaj smo uživali v ponujenih dejavnostih.

Tatjana Malenšek, vzgojiteljica