Imenoval se je Razigran uživaj dan! V sklopu tega tedna smo z otroki predvsem uživali in razigrano preživljali čas v vrtcu.

Gozdni škrat nas je popeljal v gozd, kjer smo mu pomagali poiskati njegove najlepše zaklade.

Z otroki smo utrjevali ples v krogu. Prepevali smo Ringa raja, Kuža pazi, Metuljček, Mi se imamo radi in druge otroške pesmi. Naučili smo se novo gibalno igro Medo stopa. Otroci so na začetku le opazovali, nato pa se jih je nekaj opogumilo in so z nama poskakali in se gibali. Izvajali smo tudi bibarije. Najbolj jim je bila všeč tale:

Boža, boža mačja tačka, (otroka pobožamo po ličku)
s kljunčkom kljuva mala račka. ( s palcem in kazalcem naredimo kljunček in otroka nekajkrat nežno vščipnemo)
Mačji krempelj špikapik, praska, grebe, (naredimo kremlje in na s kremplji nekajkrat pogrebemo)
šlik, šlik, šlik. (s kazalcem zvrtamo luknjico v trebušček)

Izvajali smo prav posebne eksperimente. Opazovali smo kako nastane mavrica in kako izbruhne vulkan. Otroke sta eksperimenta zelo pritegnila. Nekateri so želeli potipati peno, a drugi so le od daleč opazovali.

S skupino Medvedki smo se srečali kar preko Zoom aplikacije. Jan je hitro opazil, da ga preko računalnika gleda sestrica Nika. Zapeli in zaplesali so nam pesem o medvedku. Ogledali smo si še risanki Gosenica Tinka v vrtcu in Bobi in Pika v vrtcu.

Pogovarjali smo se tudi o gasilcih in nato odšli še v živo pogledati pravi gasilski tovornjak.