Danes v celotnem vrtcu obeležujemo dan slovenske hrane. Otroci se sladkajo z lokalno pridelanim medom, maslom ter jabolki. Vizualno so si popestrili igralnice in izdelali namizne, čebelje pogrinjke.

Zadnji vrtčevski dnevi so bili namenjeni otroškemu raziskovanju čebel. Letos smo izpostavili temo ohranjanja zdravega naravnega okolja, ki ga čebele nujno potrebujejo za svoje preživetje. Okrasili smo igralnice, po hodnikih pa so odmevali zvoki pesmi Čebelar, ki se jo otroci učijo za natečaj.

V igralnice je priletela maskota čebelice in otrokom podarila deklamacijo na temo slovenskega zajtrka. Nekatere izmed skupin je obiskala tudi čebelarka, ki je predstavila čebelarska zaščitna oblačila in pripomočke.
V naslednjih dneh bomo nadaljevali s spoznavanjem različnih medenih proizvodov in pekli medenjake, ki nas bodo popeljali v predpraznični čas.

strokovni delavci vrtca Gumbek