V veselem decembru smo pri Medvedkih izpeljali veliko različnih dejavnosti in prirejali rajalne dneve. Za otroke smo 1. 12. 2021 v vrtcu pripravile presenečenje. Otroci so že ob prihodu v vrtec opazili velikega napihljivega dedka Mraza, lučke in slišali glasbo. Presenečenje pa je bilo tudi v vrtcu. Vse do igralnice so otroci opazili veliko darilnih škatel, lučke, glasbo, po zidu pa so opazovali barvno animacijo. Da je bilo vzdušje še bolj praznično, smo imeli tudi difuzor z aromo.

V veselem decembru so se otroci srečevali s škratom, ki nam je pripravljal različne naloge

Otroci so bili škrata zelo veseli. Še bolj pa so bili aktivni pri odpiranju škatel z materialom, ki nam jih je prinesel. Naloge (izdelovanje poštnega nabiralnika, pisanje pisem, izdelovanje okraskov iz slanega testa), so otroci z veseljem opravili. Narejen poštni nabiralnik nam je v prihodnje služil za prejemanje pisem  otrok in od škrata. Otroci so vsakodnevno gledali v poštni nabiralnik. Razveselili so se vsakega prejetega pisma. Izvedli smo dejavnost poslušanja zgodbice preko aplikacije zoom. Prebral nam jo je škrat. Otroci so zgodbo z veseljem poslušali. Največje presenečenje za otroke pa je bilo, ko se je škrat, ki so ga gledali preko zoom aplikacije, kar naenkrat pojavil v igralnici. Otroci so kar skakali okoli njega in kazali veliko navdušenja za druženje z njim. V decembru smo posadili božično žito in lonček spremenili v podobo jelenčka. Otroci so vsakodnevno opazovali, kako žito raste in ga z veseljem zalivali. Izpeljali smo še naslednje dejavnosti: pisali smo pismo prijateljski skupini – Metuljčkom, napisali pismo dedku Mrazu, plesali ob novoletnem drevesu, izdelovali voščilnice. Obiskal nas je dedek Mraz. Prinesel nam je nove igrače. Z njimi se zelo radi igramo.

Zapisala
vzgojiteljica Mateja Bevc