Uvod v Veseli december se je začel s presenečenje. S prihodom v vrtec so otroci lahko opazili, da so bila vsepovsod razstavljena in obešena darila. Prav tako je pred vrtcem stal velik napihljiv Božiček. Bilo pa je opaziti tudi veliko barvnih lučk in zvočnih efektov. S pomočjo vsebine darila, ki nam ga je prinesel škrat, smo izdelali nabiralnik. V nabiralniku nam je škrat skoraj vsakodnevno pustil pismo in nam z njim razkril, kaj bomo tisti dan počeli. Nabiralnik so uporabljali tudi otroci skupaj s starši. Otroci so z velikim navdušenjem in radovednostjo vsakodnevno odpirali nabiralnik in čakali na pisma, katera pa so prihajala zelo pogosto. Ob pismu pa nas je občasno čakala tudi kakšna pobarvanka, novoletna dekoracija ipd.

Izdelali smo tudi dekoracijo, s katero smo okrasili igralnico, dekoracijo za na mize in okraske za novoletno smrečico. Smrečico smo kot škrati okrasili in ob njej tudi večkrat zarajali. Ogledali smo si tudi predstavo strokovnih delavk vrtca in na koncu s pomočjo smerokazov  odšli iskat zajčka in njegovo hišico. Obiskal nas je dedek Mraz. Zapeli smo mu nekaj pesmic, on pa nam je prinesel darila. Dan pred novoletnimi počitnicami smo imeli mini silvestrovanje, kjer smo plesali in rajali ob božični glasbi. Prav tako pa smo se ponovno srečali z ostalimi skupinami preko zoom aplikacije, kjer smo si skupaj zaželeli vesele božične praznike in  srečno novo leto.

Nina Nose, vzgojiteljica